AGD şehitler için fidan dikti

AGD şehitler için fidan dikti
03 Nisan 2016, Pazar - 00:14

AGD Kocaeli Şubesi, Çanakkale Zaferinin 101. yılına özel anlamlı bir çalışmaya imza attı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kocaeli Şubesi, Çanakkale Zaferinin 101. Yılı etkinlikleri kapsamında “Her Şehide Bir Fidan, Her Fidana Bir Genç” sloganıyla anlamlı bir çalışma başlattı. Bu kapsamda Kocaeli’nin farklı ilçelerinden gelen öğrenciler soğuk havaya aldırmadan Umuttepe Kent Ormanında fidan dikti.

 

SOĞUK HAVAYA ALDIRMADAN

AGD Kocaeli Şubesi Ortaöğretim Komisyonu tarafından düzenlenen program, Kocaeli’nin çeşitli ilçelerinden gelen ortaöğretim öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Soğuk hava ve yağmura aldırmayan öğrenciler Umuttepe Kent Ormanına 250 fidan dikti. Öğrenciler çalışmanın önemine vurgu yaparak üzerinde yaşadığımız vatan uğruna canlarını feda eden şehirlerimizi rahmetle andıklarını, bu bilinçle ülkeye yararlı olacak hizmetler yapmak istediklerinin altını çizdi.

 

ÇANAKKALE’YE DAVET

Çanakkale Zaferimizin 101. Yılını Kocaeli’nde çeşitli etkinliklerle kutladıklarını ifade eden Ortaokullar Komisyon Başkanı Emre KÖSE “Bugün de Umuttepe Kent Ormanında Çanakkale’de can veren fidanlar için “Her Şehide Bir Fidan Her Fidana Bir Genç” kampanyamızı gerçekleştiriyoruz.  Ayrıca tüm Kocaeli halkını 17 Nisanda gerçekleştireceğimiz Çanakkale Ziyaretine bu vesileyle davet ediyoruz.” dedi.Köse, Çanakkale’deki ruhun doğru bir şekilde anlanması ve gençlere aktarılması gerektiğini belirterek Çanakkale Ziyareti için gerekli bilgilerin Anadolu Gençlik Derneği ilçe temsilciliklerinden alınabileceğini belirtti.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki