Ağaç nöbetindeler

03 Şubat 2016, Çarşamba - 13:34

Yahya Kaptan halkı uzun süredir özlemle beklenen ve çalışmalarına başlanan Tramvay projesi nedeniyle ağaçların kesilecek iddialarına tepki göstererek ağaç nöbetine başladı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve Yahya Kaptan Mahallesi’nden de geçmesi planlanan Sekapark Otogar Arası Tramvay Hattı projesi kapsamında mahalleli ağaçlar kesiliyor iddiasıyla ayaklandı.  

KESİLMEYECEK SÖKÜLECEK

Sabah saatlerinde Yahya Kaptan site sakinleri ağaçların kesileceğine ilişkin tebligat dahi almadıklarını belirtirken, konuyla ilgili belediye ekipleri ise ağaçların kesilerek değil sökülerek taşınacağını iddia etti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi alanın kamu alanı olduğunu iddia ederek, alandaki ağaçların yerlerinden söküleceğini belirtti.

YEŞİLİ İÇİN ALDIK EVLERİ

Yahya Kaptan sakinleri tramvay hattının, sitelerin ihtiyacına karşılık olarak olmadığını belirken, ‘’Bizler bu siteden ev almamızın sebebi yeşil alanlarının, parklarının, bahçelerinin olmasıydı. Şimdi ise kapımızın hemen önünden tramvay geçirecekler. Bu yaşam alanımıza açıkça bir saldırıdır’’ dedi. 
Belediyenin 2 yıl önce de benzer bir girişimde bulunduğunu, ancak bölge halkının karşı çıktığını ifade eden mahalle sakinleri, ‘’Biz yıllar önce, parklardan bütün halk faydalanabilsin diye sitemizin etrafının duvarlarla çevrilmesini istemedik. Şimdi bu durumu bize karşı kullanıyorlar ve bize ait olan bir alana ‘kamu alanı’ diyorlar. Amaç buradaki araziye el koymak’’ ifadelerini kullandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ise alanın siteye ait olmadığını, ağaçların kesilerek değil, sökülerek başka yerlere taşınacağını ileri sürdü.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki