Adliyede Savcı Kiraz açıklaması

02 Nisan 2015, Perşembe - 13:36

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın önce rehin alınıp sonra öldürülmesiyle ilgili basın açıklaması yapan Büro Memur-Sen Kocaeli Adliye Şubesi üyeleri, Kocaeli Adliyesi önünde açıklama yaparak “Savcıyı rahmetle anıyoruz” dedi

Büro Memur-Sen Kocaeli Adliye Şubesi üyeler,  Berkin Elvan dosyasına bakan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın DHKP-C üyeleri tarafından önce rehin alınması istekleri yerine getirilmeyince de başlatılan polis operasyonu sonrasında öldürülmesi ile ilgili açıklama yapan Büro Memur Sen üyeleri Berkin Elvan Ölümü ile ilgili, adliye önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Adliye duvarına asılan Türk bayrağı önünde yapılan açıklamayı Büro Memur-Sen Kocaeli Adliye Şube Başkanı Şube Başkanı Şafak Akdeniz yaptı. 

 

SALDIRIYI LANETLİYORUZ

Sendika üyeleri adına konuşan ve “15 yaşındaki çocuğun ölümünü bahane ettiler” ifadelerini kullanan Şafak Akdeniz, “Cumhuriyetimizin, vatanımızın ve milletimizin uğrayacağı haksızlıklar karşısında en büyük savunucumuz olan ve bu görevi ifa eden ederken kalleşçe, alçakça ve ahlaksızca bir terör saldırısı sonucu ölen İstanbul Cumhuriyet Savcımız Mehmet Selim Kiraz’ı rahmetle anıyor. Bu saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz” diye konuştu.

 

GÜVENLİK İÇERİSİNDE

Akdeniz, konuşmasını şöyle sürdürdü “Terörün hiç bir bahanesi ve gerekçesi olamaz. Bu nedenle 15 yaşındaki çocuğun ölümünü bahane ederek başkasının canına kastetmek insanlıkla, vicdanla, düşünce ve inançla alakadar olmayanların ve yaşamını terörizm, şiddet, kargaşa ve kendinden başkalarının yaşam hakkına saygı duymayanların yaşam felsefesidir. Bizler hakim ve savcılarımız ile birlikte tüm Adalet çalışanları olarak bu menfur saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyor, görevimizin bundan sonra daha emniyet ve güven içerisinde yapmak istiyoruz” 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki