Adliye'de hummalı çalışma!

Mevcut binanın yetersiz kalması nedeniyle Beylikdağı Cephanelik alanında yapılan Gebze Adliyesi'nde inşaat çalışmaları sürüyor. Yeni Adliye binası bitirildiğinde 6 katlı olacak ve 4 ilçeye hizmet verecek.
09 Nisan 2014, Çarşamba - 15:02

Yeni Gebze Adliyesi’nin inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Cephanelik Alanında inşa edilen yeni Adliye Binasının son durumunu yerinde inceledik. 18 Kasım’da ihaleye çıkan ve yaklaşık 6 aydır yoğun bir çalışma yapılan Adliye Binası bitirildiğinde Anadolu yakasının en güzel Adliye Binalarından biri olacak. Gebze’de ki Adliye’nin yetersiz kalması nedeniyle yapılan Adliye binası için eski Cumhuriyet Başsvacısı İbrahim Bağcı büyük emek vermişti.

6 KATLI OLACAK

Yeni Gebze Cumhuriyet Baş Savcısı Özcan Ahmet Yılmaz da Adliye binasıyla ilgili yakından ilgilenirken, Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçelerine de hitap edecek yeni adliye sarayı 6 katlı olacak. Gebze ilçe merkezinde bulunan ve üç kattan oluşan Gebze Adliye Binası`ndaki yetersizlikten hakim, savcı, avukat, çalışan ve adliyeye gelip giden vatandaşların tamamının şikayetçiydi. Fiziki imkansızlıktan dolayı ağır ceza mahkemelerinde davalar sadece salı ve perşembe günleri görülüyor. Aynı salonda farklı mahkemelerin duruşmaları yapılıyor. Mevcut bina yetersiz kalınca eski Devlet hastanesi de Adliye Ek binası olmuştu

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki