Aday tanıtımı bayramdan sonra

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, genel merkezin 22 Eylül’de 81 ilin adaylarını tanıtarak beyanname açıklaması yapacağını belirterek, Kocaeli’de ise aday tanıtımının bayramdan sonra olacağını kaydetti
14 Eylül 2015, Pazartesi - 19:39

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti’nin Cumartesi günü yapılan 5’inci Büyük kongrenin ardından dün il binasında basın açıklaması yaptı. Terör olaylarını ve kent gündemini de değerlendiren Ceyhan, AK Parti Milletvekili Zeki Aygün’ün MKYK’ya girmesinin AK Parti genel merkezinin Kocaeli’ye verdiği önemi gösterdiğinin en açık örneği olduğunu kaydetti. Kongre’nin ardından MYK’de İnsan haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcı, Çevre, Şehir ve Kültürden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığının getirildiğini söyleyen Ceyhan, İl Başkan yardımcılığı sayısının da 14’e çıkartılarak, bu iki başkan yardımcılığına atama yapılacağını belirtti.

 

BÜYÜK COŞKU YAŞANDI

Cumartesi günü partinin 5’inci Olağan Büyük kongresini gerçekleştirdiklerini belirten Ceyhan, “Seçilmiş 24 delegemiz ve doğal delegemizle birlikte eksiksiz kongreye gittik. Kongreye gitmeden önce başbakanımız ile kahvaltı yaptık. Kongreye basın mensuplarının götürülmesi için çalışma yaptık ama basın mensupları icabet etmedi. Burada şölen havasında gitmedik ve kongremizde müzik daha çalmadı. Buradan 40 araç ile gittik ve büyük bir coşku yaşadık. Gençlerimize kongrede yarattıkları coşku için teşekkür ediyorum.

 

AYGÜN EN FAZLA OYU ALAN İKİNCİ İSİM

Gençlik kollarımız 750 kişilik bir ekip ile yerlerini aldı. Gençlik kollarımızın büyük coşkusunu yaratan, başbakanımızın moralini yüksek tutan gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum. Başbakanımız en sonunda tamam Kocaeli diyerek sözlerine başladı. Kocaeli her zaman ki yerinde. Biz MKYK’da bir ismin olmasını istiyorduk. Ama şu isim olsun deme lüksümüz yok. Teşkilat adabı nedeniyle yapmayız. Bizim il başkanlığımızı ve milletvekilliğimizi yapan Zeki Aygün’ün yer alması onur meselesi. Kongrede en fazla oy alan iki kişiden birisi. Geçerli oyların 1292’sini aldı.

 

İKİ YENİ BAŞKAN YARDIMCISI GELECEK

MKYK yedekte İsmail Karaosmanoğlu ve Zafer Çubukçu’da yer alıyor. TPS’de her ay birinci olan Kocaeli’den bir Kadın Kolları Genel Başkanımız, MKYK üyemiz, 2 tane de MKYK yedek üyemiz var. Bu Kocaeli’nin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. MYK’mız da dün gece açıklandı. İnsan hakları ve Çevre Şehircilik ve Kültür’den sorumlu Genel Başkan yardımcılığı getirildi. Bizde buna göre değerlendirmelerimizi yapıp, 14 kişilik başkan yardımcılığı formatına dönmüş olacağız.

 

TANITIM BAYRAMDAN SONRA

Üç dönem kuralı ile ilgili de 25’inci dönem sayılmayarak, 3 dönem kaldırılmadı. Böylece 3 dönem kuralı da devam edecektir. 22 Eylül’de bir değişiklik olmazsa genel merkezimiz hem aday tanıtımı hem de beyannamesini açıklayacak. Biz de aday tanıtımını bayramdan sonra yapacağız. genel merkezimizin yapacağı beyanname çok önemlidir. Partimizin gidişatına sinyal olacak bir çalışmadır.

 

MÜCADELE SÜRECEK

Terör ile ilgili mücadele devam ediyor. Şehitlerimiz yine var. Şehitlere Allah rahmet eylesin ve ailelerine, milletimize sabırlar vermesini diliyor. Biz terör ve terörist ile kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğiz. Muhalefet aynı bildiği çerçevede, aynı ortak akılla terörün suçlusu olarak ne PKK’yı, ne teröriste, ne bağlantılarını suçlamıyor, partimizi ve Cumhurbaşkanını suçluyor. Cizre sokaklarında geçmekten fırsat bulan HDP’li bakan kentte gezmemiş.

 

KENTİNDE GEZEMİYOR

Güvenlik nedeniyle izin verilmemiş. Kişi kendi kentinde güvenlik nedeniyle gezemiyorsa suçlusu kendileri ve fikirleridir. Cizre’ye gidip oradaki olayları köpüklemek dışından bir şey yapmıyor. Biz bu kentte yürüyoruz. Çünkü biz milletimiz gibi düşündüğümüz için yürüyoruz. Camlarına verdikleri emniyeti sivillere ve şehitlerimize vermelerini isterdik. Ama öyle bir ümidimiz yok. Hala teröristte gerilla diyen HDP ve diğer siyasi partileri kınıyorum.

 

TARHAN PAPAĞANLIK YAPMASIN

CHP Milletvekili Tahsin Tarhan hala 400 vekili konuşuyor. Canlı yayında olmayan bir açıklamayı böyle yayması doğru değil. Papağanlık yapmasın. Hem Cumhurbaşkanı hem de partimize saldırılar devam ediyor. Nokta dergisinin yaptığı çirkef ve ahlaksızlıktır. Biz Recep Tayyip Erdoğan’ı da, Başbakanımızı da, güvenlik güçlerimizi de bunlara yedirmeyeceğiz. Kurucu genel başkanımızla birlikte bu ülke için çalışacağız. Kara propaganda devrinin artık sona erdiğine inanıyoruz” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki