“Aday olmayı düşünmedim”

CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz düzenlediği basın toplantısında; “Şuana kadar aday olmayı düşünmedim. Bundan sonra arkadaşlarımızla görüşerek bir karar vereceğiz” dedi.
26 Temmuz 2015, Pazar - 23:08

CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, ilçe teşkilatında basın toplantısı düzenledi. CHP Gebze Belediye Meclis Üyelerinin de katıldığı basın toplantısında ilk olarak 24 Temmuz Basın Bayramı ve Basında Sansürün kaldırılışının yıl dönümünü kutlayan İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, kongre takvimi ile ilgili de açıklamalarda bulundu. İlçe kongrelerinin 28 Eylül ile 25 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirileceğini fakat henüz net bir tarihin belirlenmediğini dile getirirken, “28 Temmuz’da üye listeleri partimizde asılacak. Gebze’de şuanda 3 bin 936 üyemiz var. Üye listelerinin asılmasının ardından herkes kendi mahallesinin delegelerini belirleyecek. En çok üyemiz 623 üye ile Osman Yılmaz Mahallesi’nde. Bu mahallemiz aynı zamanda en çok üyeye sahip olduğumuz Kocaeli’de ki üçüncü mahalle. Kongre delege sayımız ise Gebze’de 400’dür.” Dedi.

“ADAY OLMAYI DÜŞÜNMEDİM”

Kongrede aday olup olmayacağı konusunda da açıklama yapan İlçe Başkanı Yılmaz; “1,5 yıldır ilçe başkanlığı görevinde seçimler atlattım. Şuanda da kongre sürecini yönetiyoruz. Şuana kadar açıkçası ilçe başkanlığına aday olmak gibi bir şey düşünmedim. Arkadaşlarımla bu konuda herhangi bir şey konuşmadık. Mahalle delegelerinin seçilmesinin ardından böyle bir düşünce ortaya çıkarsa arkadaşlarımız ile istişarelerimizi yaparız. Şuanda bunu düşünmüyorum. Daha sonra bunu düşürsek kararımızı arkadaşlarımız ile vereceğiz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki