Aday gösterilmeyeceğimi anladım

09 Nisan 2015, Perşembe - 00:02

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından listede değerlendirilmeyen Mehmet Hilal Kaplan, “Elbette ki üzüntülüyüm ama kırgınlığım yok. Şimdi tek hedefimiz 7 Haziran’da iktidar olmak” dedi

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, CHP’nin listesini ilk olarak gazetemize değerlendirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından listede değerlendirilmeyen Kaplan, partisinin iyi bir liste yaptığını ifade ederek, “Gerek bölgesel durumlar, gerekse de kadın dengesi açısından listeyi olumsuz bulmuyorum. Bu listenin bizi başarıya taşıyacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı. Listede yer almayacağını son gün anladığını söyleyen Kaplan, “CHP’de her dönem yüzde 70’e yakın bir yenilenme olur. Bu dönem de böyle oldu. Performansı iyi olan birçok arkadaşım listede kendisine yer bulamadı. Ben de onlardan birisiyim. 4 yıl boyunca iyi bir performans sergilediğime inanıyorum. Ama bu tip değişimleri normal karşılamak gerek” şeklinde konuştu.

 

KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜM

Aday adaylık süreci boyunca gerek Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, gerekse de genel merkez yöneticileriyle konuşma fırsatını bulduğunu ifade eden Kaplan, “Genel Başkanımız, başarılı olduğumu bizzat yüzüme söyledi. Genel merkez yöneticilerimizden de listede olacağıma dair duyumlar aldım. Fakat olmadı. Önümüze bakmak, çok çalışmak gerek” dedi. Kaplan, adayların merkez yoklaması ile belirlendiğine de dikkat çekerek, “Bu tip durumlarda hiçbir liste herkesi yüzde 100 tatmin etmez. Ama CHP listesinin büyük oranda memnuniyet sağladığını görüyorum. Daha iyi olabilir miydi? Elbette olurdu. Ama ben bu listede bir olumsuzluk görmüyorum. Merkez yoklamasında bu tip sonuçlar normaldir. Bundan sonra tek hedefimiz CHP için çalışmak. Partimizin 7 Haziran’da iktidar olacağına inanıyorum. Kırgın değilim. Fakat üzgün olduğumu söyleyebilirim” dedi. 


 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki