AD Demirel işçileri patronun evine gitti

19 Mayıs 2015, Salı - 21:05

Atilla Doğan’a ait olan ve 27 Eylül’de kapanan AD Demirel’de çalışan işçilerin hakları ve tazminatlarının verilmemesi üzerine işçiler Doğan’ın İstanbul’daki evinin önünde işverenlerini beklemeye başladı

Birleşik Metal-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu ve 27 Eylül 2014 tarihinde ekonomik gerekçelerle kapnan AD Demirel fabrikasında çalışan işçilerin tazminatları ve içerdeki alacaklarının aylardır ödenmemesi üzerine işçiler işverenin evinin önünde direnişe başladı. Atilla Doğan’ın İstanbul’daki villasının önünde direnişe geçen işçiler, alacaklarının ödenmemesi halinde burayı terk etmeyeceklerini kaydetti.

TERK ETMEYECEKLER

İzmit Plaj Yolu’nda bulunan AD Demirel Fabrikasının Eylül ayında ekonomik gerekçelerle kapanmasının ardından fabrikada çalışan 64 işçi işsiz kaldı. İşveren sendika ile yaptığı anlaşmada işçilerin tüm yasal hakları ve tazminatlarını vereceğine dair sözleşme yaptı. Ancak sözleşmenin kurallarına uymayan ve ödeme yapmayan işverene sendika ve işçiler dava açtı. Alacaklarını almayan ve zor zamanlar geçiren işçiler sendika yöneticileri ile birlikte fabrikanın sahibi Atilla Doğan’ın evinin önüne gitti. Birleşik Metal-İş Sendikası Şube Başkanı Hami Baltacı ile birlikte 25 işçi Atilla Doğan’ın İstanbul Vaniköy’de bulunan villasının önünde beklemeye başladı. İşçiler haklarını alana kadar buradan ayrılmayacaklarını söyledi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki