Açılışı Başkanlar Yaptı

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ve Ak Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Ali Toltar, Dilovası’nda faaliyet gösteren Dilovası Sakaryalılar Derneği’nin yeni dernek binasının açılışına katıldılar.
03 Şubat 2014, Pazartesi - 16:35

Uzun yıllar Dilovası’nda faaliyet gösteren Sakaryalar Derneği yeni lokaline taşındı. Hafta sonu yapılan açılış töreni ile hizmete giren Sakaryalılar Derneği’nin yeni lokalinin açılışına Sakaryalılar Dernek Başkanı Yunus Bozdemir ve yönetiminin yanı sıra Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut ve yönetimi, AK Parti Dilovası Belediye Başkan Adayı Ali Toltar, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri, AK Parti ilçe Gençlik Kolları Başkanı Suat Şık ve yönetimi, STK Başkanları ve yönetimleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda Sakaryalı vatandaş katıldı.

BOZDEMİR TEŞEKKÜR ETTİ

Yeni dernek binasının açılışından duyduğu memnuniyeti dile getiren Sakaryalılar Dernek Başkanı Yunus Bozdemir,“ Bu güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese şükranlarımı sunuyorum. Dernek binamızın yapımında maddi manevi destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

DERNEKLER KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRÜYOR

Kentlerde derneklerin kültürlerin yaşatılması için önemli rol oynadığını belirten Yaman, "Kültürlerin gelecek nesillere aktarılması için dernekler köprü vazifesi görüyor. Dernekler sayesinde insanların yöresel kültürleri yaşatılmaya çalışılıyor ve bu kültürel öğelerin yeni nesile aktarılması için dernekler büyük bir rol oynamaktadır. Sakaryalı hemşerilerimizin yeni hizmete sunduğu bu güzel lokalinde başta Sakaryalı hemşerilerimize olmak üzere tüm Dilovası halkına hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

Dualar eşliğinde kesilen açılış kurdelesinin ardından katılımcılar dernek binasını gezdiler.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki