Acilen Önlem Alınmalı!

Sultan Orhan Mahallesi İlyasbey Caddesi Sanat Okulu Dörtyol Kavşağındaki Trafik Işıkları yardım toplayan vatandaşların mekânı oldu. Seyir halindeki araçların arasında dolaşan dilenciler sürücüleri tehlikeyle baş başa bırakıyor.
24 Haziran 2014, Salı - 15:45

Yaşlısı, genci, kadını şimdide tekerlekli sandalyede koşturan özürlü vatandaşın trafiği hiçe sayarak tekerlekli sandalye ile araçların aralarda dolaşarak para toplamasını seyir halindeki sürücüler kontrol edemiyor, engelli vatandaş araçların arasında sıkışıp kalırsa bunun sorumlusu kim olacak. Kentin içinde özellikle trafik ışıklarını mesken tutan bu alanlarda yardım toplamak için koşuşturan vatandaşların trafiği hiçe saydıkları, bu kavşaklarda olası bir kazada hayatlarını kaybetmelerini dikkate almayan yetkililerin susmaları bir başka durumda birilerine olası faciaların bedeli yüklenmemelidir.
Özürlü arabası ile trafiğin hareketliğine aldırmadan araçlardan yardım toplayan bu vatandaşın olası bir dikkatsizliğinde başına geleceklerden habersiz dikkatsiz ve ani dönüşleri ile para toplamak için koşturan bu vatandaşa müdahale edilmeli olası bir durumda sorumluluğu taşıyacak çalışmasına göz yuman zabıta ve emniyetin dikkatli olması ve önlem alması bekleniyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki