Acemi kasaplar yine iş başında

Her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramında da hastaneler acemi kasaplarla doldu taştı. Kurbanlıklarını keserken çeşitli yelerinden yaralanan vatandaşlar soluğu hastanelerin acil servislerinde aldı.
25 Eylül 2015, Cuma - 02:43

Kurban Bayramı’nın gelmesiyle birlikte kurbanlıklarını keserken kendilerini yaralayan acemi kasaplar da hastanelerin acil servislerine akın etti. İzmit ve çevre ilçelerde kurbanlarını kesen vatandaşlardan kimileri bıçakla yaralanırken bazıları da hayvanın tekmesine veya boynuzuna maruz kalarak yaralandı. Hayvan kesimi sırasında yanlışlıkla elini, kolunu ve bacağını kesenler kendi imkanları ile hastanelere gelirken ağır kesik alanlar ise sağlık ekiplerince hastanelere taşındı.

200 kişi hastanelik oldu
İzmit Yeşilova’da kurbanlarını kesmek isteyen Hasan Hüseyin Çallıoğlu kafasına aldığı darbe ile yaralandı. Topçular Mahallesinde hayvanı yatırmak isterken Hüseyin Kama hayvanın can havli ile savurduğu tekmeye maruz kalarak kaburga kemiklerinde kırıklar oluşarak yaralandı. Maşukiye’de hayvanını kestiği sırada Mürsel Şamlı isimli vatandaş ise bıçağı kaçırarak bacağına derin bir kesik atarak kendini yaraladı. İzmit Seka Devlet Hastanesi, Kocaeli Devlet Hastanesi, Derince Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesine gün boyunca yaklaşık 200 kişi müracaatta bulundu. 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki