7. kata dozer çıkardılar

Kentsel Dönüşüm kapsamında kent merkezinde başlanan 7 katlı binanın tepesine vinç ile dozer çıkarılarak yıkım başlatıldı. İbrahim Cengiz’e ait firma tarafından yıkımın yaklaşık 1 ay sürmesi bekleniyor
25 Temmuz 2015, Cumartesi - 23:38

Kent merkezindeki Yürüyüş Yolu Cumhuriyet Caddesi üzerinde Maksut Bey binası olarak bilinen Yekta Levent’e ait olan 7 katlı bina, Kentsel Dönüşüm Yasası çerçevesinde Abdurrahman Çuhadar’ın sahibi olduğu ASN Mimarlık tarafından yıkılmaya başlandı. Cengiz İnşaat tarafından yıkım işlemleri start alırken, etrafta da geniş güvenlik önlemleri alındı. Yıkım işlemlerinin bir ay boyunca devam etmesi beklenirken, bina tamamen yıkıldığında yerine bodrum artı 4,5 kat yeni ve modern bir bina yapılacak.

GÜVENLİK TAM

Yıkım işlemleri sırasında çevresindeki tescilli binalara zarar gelmemesi için Tarihi Varlıkları Koruma Kurulu’ndan izin çıkmış ve yıkım sırasında bina etrafında geniş güvenlik önlemleri alınmıştı. Şimdi ise yıkım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Kent merkezinde her hangi bir sorun yaşanmaması istenirken, yıkım işlemleri sırasında 7 katlı binanın tepesine vinç ile dozer çıkartılarak, yıkıma bu şekilde devam edildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki