7 Haziran tarihi bir derstir

7 Haziran tarihi bir derstir
06 Aralık 2015, Pazar - 11:14

AK Parti İl İstişare Kurulu toplantısına katılan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, 7 Haziran seçimlerinin sonucunun kendileri için tarihi bir ders olduğunu ve bu dersten çıkardıkları sonuçla çalışacaklarını kaydetti

 

AK Parti’nin eski milletvekilleri, kurucuları, il yöneticileri, belediye başkanları, ilçe başkanları, meclis üyelerinin katıldığı İstişare Kurulu toplantısı Antikkapı’da gerçekleştirildi. Toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti MKYK üyesi ve milletvekili Zeki Aygün, milletvekilleri İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Sami Çakır, Cemil Yaman, eski milletvekilleri Eyüp Ayar, Mehmet Ali Okur, Cemalettin Kaflı, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan katıldı. Toplantıya AK Parti eski İl Başkanı Mahmut Civelek’in katılmaması dikkat çekti.

 

DAVAYA SAHİP ÇIKTINIZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İstişare Kurulu toplantılarının önemsediklerini belirtti. En son 1 Kasım seçimlerinden bir ay önce bir araya geldiklerini söyleyen Ceyhan, “7 Haziran seçimlerinde yaşadığımız sıkıntı ve almış olduğu sonucu müzakere ettik. Sizlerle birlikte 1 Kasım’a hazırlandık ve verebileceğiniz tüm katkı ile bu davaya sahip çıktınız. Bunun sonucunda Türkiye’de yüzde 49,5, Kocaeli’de son 61 yılın en yüksek seçim sonucu olan yüzde 56,5 oyu aldık. Bu sonuç bizim değil, bu seçimlere katkıda bulunan herkesindir” dedi.

 

RANDEVU ALMADAN GELİN

Vefa ziyaretlerini sürdüreceklerini ifade eden Ceyhan, “Bizler partide olduğumuz sürece randevu almadan partiye gelerek bizi uyarabilir, önerilerde bulunabilir, eksiklerimizi konuşabiliriz. İstişare toplantılarımızı sadece kahvaltı yapalım, il başkanı konuşsun ve dağılalım olarak algılanmasını istemiyoruz. Sizlerin önerilerini ve taleplerini önemsiyoruz. Bunları söylemenizi istiyorum” dedi.

 

ARTIK DAVA HAREKETİYİZ

AK Parti MKYK üyesi ve milletvekili Zeki Aygün, AK Parti’nin artık bir dava partisi olduğunu kaydetti. 7 Haziran’da bizim kulağımızı biraz çekmek isteyenler 1 Kasım’da artık sürecin memleket meselesine döndüğünü görerek tekrar kendilerine destek verdiğini belirten Aygün, “AK Parti siyasi hareket olmaktan çıktı ve dava hareketine düşütü. Kurucu irademin hala yanımızda olduğunu görmek beni çok mutlu etti” dedi.

 

TÜRKİYE GÜÇLENDİ

7 Haziran seçimlerinden sonra milletin 1 Kasım’da büyük bir feraset ortaya koyduğunu ifade eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “1 kasım seçimlerinde hiç birimiz bu sonucu beklemiyorduk. Bu sonuçtan sonra Türkiye kendi çıkarları ve menfaatlerini yönlendirmede çok güçlü bir şekilde masaya oturmaya başladı. Bölgemiz tam 100 yıl sonra çok büyük türbülans yaşıyor. İnşallah o kutlu günün sancısı olur. Bu bölge Osmanlı’dan sonra huzur görmedi. Otoriter rejimler, diktatörlükler bölge insanın ensesinde boza pişirdi. Bunun içinde Türkiye zorluklar da olsa demokrasi yolunda gitti.

 

BU SONUCU HİÇ BİRİMİZ BEKLEMİYORDUK

AK Parti döneminde ise demokrasi üzerindeki vesayet yavaş yavaş ortadan kalktı. Artık insanlar asker, yargı ne diyor bakmıyor. Bugün askerimiz ve yargımız kendi işine odaklanmış durumda. 7 Haziran-1 Kasım seçimleri arasındaki kısa süreç istikrar sağlanmazsa neler olabileceğini bize gösterdi. millet bunu gördü ve AK Parti’ye yüzde 49,5 oranda destek vererek tek başına iktidar yaptı ve istikrarı sağladı. 1 Kasım’da bu davaya kendini bağlı hisseden arkadaşlarımız kapı kapı dolaşarak çalıştı. Teşkilatta görevim var yok demeden çalıştı.

 

MİLLETİN NABZINI SİZDEN ALACAĞIZ

Kocaeli’de son 60 yılın en yüksek oyunu aldık. 1950 seçimlerinde demokrat parti yüzde 59, 1954 yılında yüzde 63 oranında oy aldı. Bu oranlardan sonra 1 Kasım seçimlerinde üçüncü en fazla oyu AK Parti aldı. Seçim beyannamesini açıkladıktan sonra artık muhalefet bir daha gündem belirleyemedi. Bize düşen 1 Kasım seçimlerinin ardından bize verilen sorumluluğun bilincinde olmaktır. 7 Haziran seçimleri bize verilen tarihi bir derstir. Sizler bize göre milletin nabzını daha iyi tutuyorsunuz. Bu toplantılarda vatandaşların nabzını sizlerden alacağız” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki