5 avukat daha ruhsatnamelerini aldı

29 Ekim 2015, Perşembe - 13:33

Üye sayısı 1231 olan Kocaeli Barosu’nda 5 genç avukat daha yemin ederek ruhsatnamelerini aldı. Törende konuşan Baro Başkanı Sertif Gökçe tüm vatandaşları 1 Kasım’da sandık başına gitmeye davet etti.Kocaeli Barosu’nda stajını tamamlayan Ünal Utku Toksöz, Özkan Soyaslan, Ramazan Mumcu, Fatih Aktulun, ve Emre Güneş yemin ederek ruhsatnamelerini aldı. Yemin töreninde konuşan Baro Başkanı Sertif Gökçe, Cumhuriyet Bayramını kutlarken, tüm vatandaşları Pazar günü yapılacak olan erken genel seçimler için sandık başına gitmesini istedi. Ülkenin içinde bulunduğu kaostan kurtulması için herkesin vatandaşlık görevini yerine getirmesini istedi.

TATİL YAPMAYIN

Yemin töreninden önce açıklama yapan Baro Başkanı Sertif Gökçe, 29 Ekim Cumhuriyet bayramını kutladı. 1 Kasım’da yapılacak seçimlerinin önemli olduğunu ifade eden Gökçe, “7 Haziran seçimlerinde ülkenin üzerine düşen kaosun ortadan kalkması için herkesin sandık başına gitmesini istedi. Önümüzdeki 4,5 günlük tatilde insanların tatil yerine oy kullanmak için illerinde durmalarını istedi. Artık ülkenin kaybedecek zamanı kalmadı. 1 Kasım seçimleri tüm ülkemize hayırlı olsun” dedi.

SİZE İNANIYORUZ

Genç avukatların alacakları ruhsatnamelerle mesleklerine ilk adımını atacaklarını belirten Gökçe, “Sizi yetiştiren ailelerinize ve yanında satj yaptığınız avukatlara teşekkür ediyorum. Meslek ilke ve dayanışmasına uygun davranacağınıza inanıyorum. Her zaman kendinizi yenilemek ve geliştirmek zorunda olduğunuzu asla unutmayın. Bireysel hak ve özgürlükleri, hukuk un üstünlüğünü her zaman savunacağınıza inanıyorum” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki