41 Genç ilk adımı kendini tanımakla attı

41 Genç ilk adımı kendini tanımakla attı
27 Ocak 2016, Çarşamba - 16:15

 

 Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in gençlik projesi 41 Genç 41 Gelecek Liderlik eğitimin 2. dönem katılımcı gençleri işe ‘kendini tanımak’la başladı.

 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in gençlere yönelik liderlik projesi 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimlerinin ikinci dönem katılımcısı gençler ilk adımı kendini tanımakla attı. Gebze Belediyesi ile İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen 41 Genç 41 Gelecek Liderlik projesi kapsamında ilk olarak Şehir Üniversitesi’ne konuk olan katılımcı gençler ‘Kendini Tanıma ve Farkındalık Yaratma’ seminerine katıldı. İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Abdülhamid Kızıl ve Yrd. Doç. Dr. Elif Çelebi sohbet havasında geçen derste gençlerle kendini tanımanın önemini konuştu.

BAŞARININ SIRRI KENDİNİ TANIMAKTA GİZLİ

Lider olmanın, insanı önce kendini tanımasından geçtiğine değinen Psikolog Elif Çelik, her insanın farklı olduğunu ve farklı yanlarını keşfetmesinin geleceği için hayati değer taşıdığına değindi. Çelik, “Çevrenizde gözlemler yapıyorsunuz. Ailenizden, arkadaşlarınızdan, akrabalarınızdan herkes aynı mı? Aynı IQ seviyesine mi sahip? Tabi ki hayır. Herkesin özellikleri, düşünce yapısı, görüşü farklı bu yüzden insanın hayatta başarılı olmasının temeli kendini tanımaktan geçer” dedi.

TARİH DOĞRU DÜŞÜNMEYİ ÖĞRETİYOR

Tarihin sadece rakamlardan oluşan bir geçmiş olmadığını, gelecek yaşamımızı yönlendiren dersler çıkarılacak bir ilim olduğunu söyleyen Tarihçi Abdülhamid Kızıl, “Tarih aslında, geçmiş hakkında doğru düşünmeyi öğreten bir bilim. Bu öğrendiklerimizi gelecek yaşamımızda doğru kararlar vermek için kullanmakta bizim elimizde” şeklinde konuştu. Katılımcı öğrenciler, dolu dolu geçen bir günün ardından Gebze’ye döndü.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki