41 Genç GTÜ’de

04 Şubat 2016, Perşembe - 16:34

 

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in gençlik projesi 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi Projesi’nin 2. dönem katılımcısı öğrenciler Gebze Teknik Üniversitesi’ne konuk oldu. Rektör Görgün’den üniversite hakkına bilgi ve davet aşan öğrenciler daha sonra Osman Hamdi Bey Müzesi, Eskihisar Kalesi’ni gezdi.

 

GÖRGÜN’DEN ÖĞRENCİLERE DAVET

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in gençlik projesi 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi Projesi’nin 2. dönem katılımcısı öğrenciler yoğun bir eğitim ve sosyal aktivite programını sürdürüyor. İstanbul Şehir Üniversitesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen projenin katılımcı gençleri son olarak Gebze Teknik Üniversitesi’ne konuk oldu. Burada Rektör Prof. Dr. Haluk Görgün’ün misafiri olan gençlere belediye başkan yardımcıları Engin Güzel ve Sadık Albayrak eşlik etti. Gençlerle sohbet eden ve ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Hoca Görgün, Gebze’nin gençler ve bilim insanları için avantajlı bir bölge olduğunun altını çizdi. Yeni kurulan Gebze Teknik Üniversitesi hakkında 41 Genç 41 Gelecek Projesi’nin katılımcı öğrencilerini bilgilendiren Rektör Gördün, “Umarım ziyaretçi olarak geldiğiniz üniversitemize, bir gün öğrencimiz olarak gelirsiniz. Üniversitemizi gezdiğinizde de anlayacaksınız ki; bölgenin en iyi üniversitelerinden birisiyiz. Alanında uzaman hocalarımızla kaliteli bir eğitim veriyoruz.

ÖNCE KALE SONRA BETEK BOYA

Sizleri de ileride öğrencimiz olarak görmek bizleri mutlu eder” dedi. Rektör Görgün gençlerin merak ettiği soruları da tek tek cevaplandırdı.  Gençler daha sonra üniversiteyi gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gençlerin bir sonraki durağı Osman Hamdi Bey Müzesi oldu. Müzeyi gezen gençler, Osman Hamdi Bey ve eserleri hakkında yetkililerden bilgi aldı. Bir süre müzeyi gezen gençler eserleri dikkatle inceledi. Gençler daha sonra tarihi Eskihisar Kalesi’ni gezdi ve bol bol fotoğraf çektirdi. Gençler daha sonra Betek Üretim İşletmelerini ziyaret etti. Alanında Türkiye’de lider bir marka olan Betek Üretim İşletmelerini yerinde inceleme fırsatı bulan gençlere, Üretim İşletmeleri Direktörü Barış Haznedar kuruluşları ve faaliyetleri hakkında kısa bir konferans verdi. Konferansın ardından iş güvenliğiyle ilgili kısa bir film izleyen gençler üretim sahasını mühendisler eşliğinde gezerek bilgi aldılar.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki