41 Genç 41 Gelecek ilk mezunlarını verdi!

41 Genç 41 2. DÖNEM BAŞLIYOR
10 Ocak 2016, Pazar - 12:18

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in gençler için İstanbul Şehir Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirdiği 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi Projesi’ni tamamlayan ilk katılımcı öğrenci grubu sertifikalarına kavuştu. Liderlik projesinin ikinci katılımcı grubunda yer alan öğrencilerin eğitim dönemi startını da Başkan Köşker, öğrenci velileri ve hocalarıyla birlikte Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in Gebzeli gençlere yönelik eğitim hizmeti 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi Projesi’nde 2016 eğitim-öğretim dönemi düzenlenen törenle başladı. Eskihisar Old Castel Otel’de önceki akşam düzenlenen programa 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi Projesini tamamlayan ilk öğrenci heyeti, öğrenci velileri ve yeni dönem öğrenci grubu katıldı.

GENİŞ KATILIM

İstanbul Şehir Üniversitesi ile Gebze Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilen projenin ev sahibi Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in yanı sıra kaynaşma ve tanışma programına Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel, İstanbul Şehir Üniversitesi Y.B.Ö.M’den proje koordinatörü İbrahim Zeyd Gerçik, İstanbul Şehir Üniversitesi Genel Sekreteri Akif Demirci, belediye başkan yardımcıları Nilay Ayran, Engin Güzel, sadık Albayrak, belediye meclis üyeleri, öğrenci velileri katıldı.

GENÇLER ÜLKENİN GELECEĞİ

Akşam yemeğinin ardından İstanbul Şehir Üniversitesi’nden proje paydaş koordinatörü İbrahim Zeyd Gerçik’in açılış konuşmasıyla başlayan programda 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi’ni tamamlayan ilk grup öğrencilerine sertifikaları da protokol tarafından takdim edildi. Programın açılışında ilk söz alan İbrahim Zeyd Gerçik, “Anadolu’nun güzel dağlarından doğan, bahar sonrasında akan dereler var. Bu derelerin çoğu yaz ayları geldiği zaman kurur. Denize ulaşamazlar. Bu ülkenin binlerce genci bu dereler gibi yerini bulamadığı için, doğru yönlendirilmediği için hayat karşısında kurur.

AMAÇ ENGELLERİ KALDIRMAK

Kendini gerçekleştiremez. Biz el ele everdik. Gönlümüzü zihnimizi ortaya koyduk. Gebze Belediyesi ve İstanbul Şehir Üniversitesi olarak gençlerimiz kurumasın diyoruz. Hayata rahmet olsunlar, umut katsınlar, güven versinler diyoruz. Bu ülkenin geleceğini inşa etsinler istiyoruz. Bu amaçla bir nehrin yatağını bulması gibi bir gencin yatağını bulması, kendisini keşfetmesine, kendi değerlerini tanımasına, ülkesinin geçmişine ve geleceğine sahip çıkmasına rehberlik etmeye çalışıyoruz. Amacımız onların önündeki zihinsel engelleri kaldırmak. Bu projeye katkı sağlayan Gebze Belediyesi’ne ve gönül veren, destek veren herkese en içten teşekkürlerimi şükranlarımı sunarım” dedi.

BAŞKAN KÖŞKER’E TEŞEKKÜR

İbrahim Zeyd Gerçik’in ardından söz aşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel de konuşmasında, Gebze’nin eğitim alanında eksiklerinin tamamlanmasında her zaman katkılarını sunan ve desteklerini esirgemeyen ve böylesine önemli bir projeye önderlik eden Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e teşekkür etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Durak Demirel’in ardından kürsüye Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker geldi.

KÖŞKER’DEN HOCALARA TEŞEKKÜR

Projenin mimarı ve uygulayıcı Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker konuşmasına, Cizre’de terörist saldırıda şehit düşen Uzman Jandarma Ümit İnan’a Allah’tan rahmet, ailesine sabır dileyerek başladı. 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi Projesi’ni tamamlayan ilk dönem öğrencilerini başarılarından ötürü tebrik eden Başkan Köşker, “Geçen yıl startını verdiğimiz projemizin ilk aşamasını değerli hocalarımızın katkılarıyla tamamladık.

GELECEĞİN TEMİNATI GELECEĞİN LİDERLERİ

Hepimiz Gebze’de yaşıyoruz. Gebze büyük bir aile. Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın; kendilerini ve içinde bulundukları toplumu tanımaları konusunda farkındalık oluşturma amacıyla kendine, tarihine, hayata, doğaya topluma dost birer birey olarak geliştirmelerine katkı sağlamak amacıyla uygulamaya koyduğumuz projemizde önemli adımları hep birlikte atıyoruz. Liderlik eğitimini tamamlayan ilk grupta yer alan 41 evladımızla gurur duyuyoruz.

MARKALAŞAN ŞEHRİN MARKA GENÇLERİ

Bu gençler çevresine birer örnek olarak topluma karışacak çevresini de değiştirecek ve geliştirecektir. Milli şuuru gelişmiş bir gençlik için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Tüm imkanlarımız gençlerimizin emrindedir.

İLKLERİN GEBZESİNDE GENÇLERE YATIRIM

İlk yerli otomobilin tasarlandığı, ilk yerli tasarımların yapılacağı ve dünya teknoloji devlerinin bir araya geleceği bilişim vadisiyle, TÜSSİDE’si, TÜBİTAK’ı, Gebze Teknik Üniversitesi, yüksek sanayi potansiyeli ve stratejik konumuyla öne çıkan ve hızla markalaşan Gebze’nin aynı hızla markalaşan değerine değer katan gençlerine katkı sunmak üzere hayata geçirdiğimiz, geleceğin liderlerini vereceğine inandığımız 41 Genç 41 Gelecek Projemiz hızla kurumsallaşarak emin adımlarla devam ediyor. Bugün ilk mezunlarını veren projemizin ikinci katılımcı gençlerine başarılar diliyorum.

ÖĞRENCİLERE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Gençlerimizin her zaman yanında olan değerli hocalarımıza da katkılarından ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından 41 Genç 41 Gelecek Liderlik Eğitimi Projesini tamamlayan ilk katılımcı grup öğrencilerinin sertifikalarını Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve protokol takdim etti. Projenin ikinci dönem öğrencilerinin de hazır bulunduğu programda Başkan Köşker ve protokol üyeleri gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki