4 kurumdan barışa çağrı

07 Ekim 2015, Çarşamba - 13:41

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, yaşanan çatışmalı ortamda kardeşlik ve barış ortamının bozulmaması için 10 Ekim’de Anakara’da yapacağı Emek, Barış ve Demokrasi mitingine tüm Kocaeli halkını davet etti

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB ülke genelinde yaşanan çatışmalı ortama karşı 10 Ekim’de Ankara’da yapacağı ‘Emek, Barış, Demokrasi Mitingi” için kurum temsilcileri Eğitim-Sen’de basın açıklaması yaptı. Kurumlar adına açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Suca Omurca, barış ve kardeşlik için kenetlenmeye davet etti. 10 Ekim mitingine gitmek amacı ile Cuma akşamı saat 24.00’de Halk Eğitim Merkezi önünde toplanacaklarını ve buradan araçların hareket edeceğini söyleyen Omurca, barış ve demokrasiden yana olanların mitinge katılmasını istedi.

BARIŞ İÇİN KENETLENMELİYİZ

Sendikaların, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcilerinin da katıldığı basın açıklamasında Olurca, 7 Haziran seçimlerinden önce Türkiye’nin adım adım uçuruma doğru sürüklendiği noktasında uyarılarda bulunduklarını kaydetti. 400 milletvekili çıkartılması ülkenin kaosa sürüklendiğini söyleyenlerin seçimden sonra ülkeyi iç savaşa götürdüğünü ifade eden Omurca, “Savaş çığırtkanlığı yapanlara, ülkeyi iç savaşa sürükleyenlere karşı Kürt, Türk, Laz, Çerkez, Suni, Alevi, ırkı, dini, mezhebi ne olursa olsan herkesi barışı istemek için kenetlenelim” dedi.

BARIŞ VE KARDEŞLİK İSTEYELİM

AKP diktatörlüğün, baskı ve zorbalığa, yolsuzluğa, hırsızlığa, iş cinayetlerine, kadın cinayetlerine, doğa ve kentlerin yağmalanmasına, savaş ve sömürü politikalarına, rahatsızlığı olan milyonlara seslendiklerini belirten Omurca, “Gelin çocuklarımızın cenaze törenlerini dahi başarılı organizasyon olarak niteleyenlere, evladını kaybeden ailelere basın ordusu ile gidip şov yapanlara, sıvasız gecekondu çocuklarının tabutu üstünde hamaset nutukları, iktidarlarını korumak için evlatlarımızı kurbanlık koyun olarak görenlerin savaşına karşı barışı ve kardeşliği isteyelim” dedi.

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki