342 bin 403 öğrenci ders başı yaptı

28 Eylül 2015, Pazartesi - 14:12

2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk ders zili Dilovası İlkokulu’nda çalındı. Yeni eğitim ve öğretim yılında 342 bin 403 öğrenci ders başı yaparken 18 bin 652 öğretmenin ise mesaisi başladı

 

2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk ders zili Dilovası İlkokulu’nda çalındı. Bu yıl 928 okulda 342 bin 403 öğrenci ve 18 bin 652 öğretmen ders başı yaptı. yüz binlerce öğrencinin ders başı yaptığı eğitim ve öğretim yılının ilk ders zilini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Dilovası Kaymakamı Hulusi Şahin, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan çaldı.

342 BİN 403 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

Protokol üyelerinin dışında AK Parti’nin Kürt milletvekili adayı Cemil Yaman da törende yerini aldı. Çocukların ilköğretim haftası için okuduğu şiirlerin ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, törenin açılış konuşmasını yaptı. 342 bin 403 öğrencinin ders başı yaptığını belirten Çelik, “Öğretmenlerimiz ve yöneticilerimi evlatlarımızı en iyi yetiştirmek için ellerinden geleni yapacaktır. Velilerimiz çocukların en iyi eğitimi için eğitimin bir parçası oldukları bilinci ile hareket edecektir” dedi 

KARAOSMANOĞLU’NDAN BAŞARI TEMENNİSİ

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Dilovası’nın zorunlu hizmete dahil olmadığını, Bakan Fikri Işık’ın girişimleri ile zorunlu görev bölgesi olarak ilan edildiğini belirtti. Aydoğdu, ders zilinin Dilovası’nda çalınmasının anlamlı olduğunu kaydetti. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, öğretmen ve öğrencilere başarılar dileyerek, bu eğitim ve öğretim yılının başarı içinde geçeceğine inandığını kaydetti.

HEDEF BAŞARININ ARTIRILMASI

Eğitimin anne karnında başlayan büyük bir dava olduğunu belirten Vali Hasan Basri Güzeloğlu, son yıllarda Türkiye’nin eğitim alanında büyük değişimlere imza attığını kaydetti. Fiziksel ve teknolojik anlamdaki değişimin ardından artık hedeflerinin başarının artırılması olduğunu söyleyen Güzeloğlu, “Geçtiğimiz yıl başlayan ODAK projesi hızla devam ediyor. İnancımız ve kararlılığımızla kendine güveni yüksek olan, yarının büyük Türkiye’sini kuracak olan bireyler eğitmektir. Bu noktada tek güvencemiz öğretmenlerdir” dedi.

ÖNCE CAHİLLİKLE SAVAŞACAĞIZ

Türkiye’nin savaşması gereken en büyük düşmanının cehalet olduğunu belirten Bakan Fikri Işık, “Hangi ülke eğitimde ilerlediyse bilimde, sanayide ve sosyal yaşamda büyük değişimler yaşadı. Eğitimi yarınların güvencesi olarak görüyoruz. Hiçbir yavrumuzun eğitimin fırsat eşitliğinden yararlanması için elimizden geleni yapıyoruz. 13 yıldır en büyük bütçeyi eğitime ayırıyoruz. Sınıflardaki teknoloji düzeyini en iyi noktaya getirdik. Dünyanın gıpta ile baktığı Fatih projesini yaptık. Tüm bunları çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için yapıyoruz.

BAŞARININ BELİRLEYENİ ÖĞRETMENLERDİR

Kocaeli’de 140 yılda 6 bin 500, 2002’denbugüne kadar ise 7 bin 500 derslik yapıldı. 13 yılda 140 yılda yapılan derslik sayısından daha fazla derslik yaptık. Tüm derslerin kadrolu öğretmenlerle yapılması için elimizden geleni yapıyoruz. Teknoloji ne kadar gelişirse, hangi teknolojiyi kullanırsak kullanalım hiçbir şey öğretmenin yerini tutmaz. Öğretmenin çalışkanlığı eğitim sistemindeki başarının belirleyicisidir. Bunun için öğretmenlerimizin hayatını kolaylaştıracak çalışmalar yapacağız.

BİLİŞİM VADİSİ İÇİN ÇOUCUKLARI YETİŞTİRİN

Dilovası’nda biz geldiğimizde eğitim alanında hiçbir yatırım yoktu. İlkokul ve ortaokul ihtiyaçları karşılandı. Şu anda lise konusunda da yapılacak okullarla hiçbir açık kalmayacaktır. Yapacağımız çalışmalarla Dilovası Kocaeli’de eğitim alanında birinci sırada yer alacak. Bu noktada ailelerinde bize destek vermesini istiyoruz. bilişim vadisine en yakın mahalle Diliskelesi. Burada mühendisler, uzmanlar çalışacak. En avantajlı mahalle Diliskelesi ve Dilovası. Ama Burada çalışmak için kendimizi iyi yetiştirmemiz gerekiyor.

 

İYİ İNSAN OLMAYI ÖĞRETMELİYİZ

Modern toplumlar şu anda değerler eğitimine önem veriyor. Bizi biz yapan değerleri çocuklarımıza öğretmen birinci önceliğimizdir. Çocuklar matematik, fen bilgisi, edebiyatı öğrenir ama değerlerimizi öğrenemez. Bunun için önceliğimiz bizi biz yapan değerleri öğretmektir. Eğitim piramidimizin en üstünde değerler eğitimi vardır. Çocuklarımızı iyi insan, hayırlı insan olarak eğiteceğiz. Çocuklarımızın el becerilerini geliştirmeliyiz. Öğretmenler ve veliler bu noktada işbirliği yapmalıdır” dedi.

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
haber yazılımı: buki