3 ilçe başkanı görevi bırakıyor

19 Ekim 2014, Pazar - 10:27

 

Ak parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken, görüştükleri  ilçe başkanlarından 3 kişinin devam etmek istemediğini açıkladı

Ak parti İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken ve İl Koordinatörü Yalova Milletvekili Temel Coşkun ile birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi. Milletvekili Öğütken, ilçe başkanları ile bir toplantı yaptıklarını belirtti. Öğütken, "3 ilçe başkanı bazı durumlar sebebiyle devam etmek istemediklerini söylediler. Bizler diğer partilerdeki gibi kavga gürültünün biz de olmaması istiyoruz, bizim için uyum şarttır" dedi. 
 
KARAR GENEL MERKEZİN
Ak parti İl Başkanı Mahmut Civelek, mahallelerde yapılan delege seçimlerine ilişkin açıklama yaptı. Civelek,  "Bütün mahallelerde tek listeli olarak delegasyonumuz yapılıyor. Sonunda en doğru kararı genel merkezimiz verecek, bizlerin de yürüyüşü belli olacak. Sonrasında da Gölcük'ten başlayarak ilçe kongrelerimizi yapacağız" şeklinde konuştu. Civelek, delege seçimleri sonrasında AKP Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken ve İl Koordinatörü Temel Coşkun'un ilçe başkanları ve mahalle başkanları ile görüştüğünü de söyledi.
 
3 BAŞKAN DEVAM ETMEK İSTEMİYOR
Ak parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken, basın toplantısı öncesinde ilçe başkanları ile görüşerek fikir alışverişinde bulunduklarını belirtti. Öğütken, "Kendilerine devam edip etmediklerini sorduk. Aralarında milletvekili adaylığı isteyen arkadaşlarımız da bulunuyor. Hangi arkadaşımız aday olmak istemiyorsa, kendisine kimi aday görmek istediğini de soruyoruz. Görüştüğümüz ilçe başkanlıklarından 3 kişi başkanlığa devam etmek istediğini belirtti. Biz diğer partilerdeki gibi kavga gürültünün biz de olmaması istiyoruz. Kongrelerdeki hedefimiz yerel yönetimden dolayı eksilen yerler var, biz bu yerleri tamamlamak ve heyecanı azalan arkadaşlarımızın yerine daha verimli olacak arkadaşları almak istiyoruz. Bizim için uyum şart, bunun hazırlığını yapıyoruz" ifadelerini kullandı. Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı görevine devam etmeyeceğini daha önceden açıklamıştı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 7 = ?

 
haber yazılımı: buki