26. Geleneksel Kent Bayramlaşması’natüm Kocaeli halkı davet edildi

26. Geleneksel Kent Bayramlaşması’natüm Kocaeli halkı davet edildi
07 Eylül 2016, Çarşamba - 13:29

 

Kocaeli Kent Konseyi’nde düzenlenen basın toplantısında Kocaeli halkı 26. Geleneksel Kent Bayramlaşması’na davet edildi. Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi’nin STK’larla birlikte düzenlediği 26. Geleneksel Kent Bayramlaşması, bu yıl Kurban Bayramı’nın 2. günü olan 13 Eylül Salı saat 14.30’da Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılacak. Kocaeli Kent Konseyi’nde düzenlenen basın toplantısıyla bayramlaşma programının detayları kamuoyuyla paylaşıldı. Birlik ve beraberliğin doruğa çıktığı 26. Kocaeli Kent Bayramlaşması’na tüm Kocaeli halkı davet edildi. 

KENT KONSEYİNDE BASIN TOPLANTISI

Fuar içindeki Kocaeli Kent Konseyi’nin bahçesinde düzenlenen basın toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Abdullah Köktürk, Kocaeli Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Enver Düz, Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm, Büyükşehir AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Bilal Barış ile Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

KÖKTÜRK: HALKIMIZ VATANINA SAHİP ÇIKTI

Toplantıda ilk olarak söz alan Kent Konseyi Başkanı Köktürk, 13 yıldır devam eden ve geleneksel hale gelen Kent Bayramlaşması’nın Kocaeli’nde yaşayan her düşünceden, her görüşten ve her yöreden insanın kentin dinamikleriyle buluşmasını sağladığını vurguladı. Köktürk, ‘’Birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma duygularımızı pekiştirmek, geleneksel bayram coşkumuzu canlı tutmak amacıyla her bayramda olduğu gibi tüm Kocaeli halkını kucaklayan bütünleyici bir görev bilinciyle hareket etmekteyiz. Son dönemde ülkemizde yaşanan terör eylemleri ve darbe girişimi sonrasında vatandaşlarımız ideolojik düşüncelerini bir kenara bırakarak, birlik ve beraberlik ruhu içinde omuz omuza vatanına sahip çıkmıştır’’ dedi.

‘’ŞEHİTLERİMİZE RAHMET DİLİYORUM’’

Bayramların birliğin beraberliğin pekiştiği, dayanışmanın arttığı önemli günler olduğunu hatırlatan Genel Sekreter Yardımcısı Okumuş, sözlerine şöyle devam etti; ‘’15 Temmuz FETÖ darbe girişimi ardından doğan birlik ve beraberlik ruhundan rahatsız olan yıkıcı mihrakların yurdumuza yönelik terör tehditlerinin arttığı şu günlerde bu bayramlaşmaların önemi bir kat daha ortaya çıkmaktadır. Bu vesileyle 15 Temmuz darbe girişimi gecesi demokrasiyi ve ülkemizin dirlik ve düzenini savunurken şehit düşenlerle

terörle mücadelede ve Fırat Kalkanı Harekâtı’nda şehit düşen kahraman güvenlik kuvvetlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılara da acil şifalar diliyorum.’’

13 EYLÜL SALI SAAT 14.30’DA YUNUS EMRE’DE

26. Geleneksel Kent Bayramlaşması, Kurban Bayramı’nın 2. günü olan 13 Eylül Salı Yunus Emre Kültür Merkezi’nde saat 14.30’da yapılacak. Bayramlaşmaya gelenlere her yıl olduğu gibi etli pilav ve limonata ikramında bulunulacak. Ayrıca geçmiş yıllardaki kent bayramlaşmalarından anıları tazeleyecek Kocaeli Kent Bayramlaşmaları Fotoğraf Sergisi yer alacak.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki