20 genç avukatlığa ilk adımı attı

19 Kasım 2015, Perşembe - 12:44

Hukuk fakültelerinden mezun olduktan sonra stajlarını tamamlayan 20 genç avukat yemin ederek ruhsatnamelerini aldı ve avukatlığa ilk adımı attı.

Kocaeli Barosu’nun 77’inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri sürerken, 20 genç avukatta yemin ederek mesleğe ilk adımı attı. Kocaeli Ticaret Odası Meclis salonunda gerçekleştirilen yemin törenine baronun üyeleri ve ruhsatnamelerini alan genç avukatların aileleri büyük ilgi gösterdi. Baro Başkanı Sertif Gökçe tek tek yeminlerini ettirdiği genç avukatlara mesleklerinin itibarını korumalarını ve daima yeminlerine bağlı kalmalarını istedi.

YEMİNİZE BAĞLI KALIN

Kocaeli Baro’sunun 77’inci kuruluş yıldönümü kutlamalarının yapıldığı bir süreçte yapılan yemin töreninde konuşan Baro Başkanı Sertif Gökçe, “Bir araya geldiğimiz her platformda yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı, özgür ve bağımsız savunma, demokrasi, hukuk devleti, mesleğin sorunları, temel hak ve hürriyetlerle ilgili görüşlerimizi ortaya koyuyoruz. Stajlarını bitirerek avukatlığa ilk adımı atan arkadaşlarımız yaptıkları yemine bağlı kalarak ve avukatlık mesleğinin kurallarına, mesleki dayanışma kurallarına uyacaklarına inanıyorum” dedi.

İTİBARINIZI KORUYUN

Genç avukatların mesleklerini icra ederken mevcut bilgileri ile yetinmemelerini isteyen ve kendilerini geliştirmeleri gerektiğini belirten Gökçe, “İyi bir avukat her zaman analitik dünür, yaratıcı olur, sürekli araştırır, güçlü bir iletişimi olur, azimlidir, etkili konuşur, sürekli eğitim alır, çok okur, yazı ve konuşma dili mükemmeldir. Unutmayın ki kişisel ve mesleki itibar avukatın en önemli sermayesidir. Ne pahasına olursa olsun korunmalıdır” dedi.

YEMİN EDEN AVUKATLAR

Uğur Demir, İlham Bulut, Kübra Yılmaz, Rabia Demir, Melek Deniz Baş, Seda Deniz, Şeref Aydoğan, Sinem Duygu Pehlevan, Oğuzhan Aydın, Saliha Güleç, Gamze Erol, Sinan Çoban, Hümeyra Yar, Şerife Yazgaç, Şehime Nisa Erol, Saliha Çağatay, Yemliha Bulut, Faruk Erdem Dönmez, Hatice Bayrakdar ve Işıl Bozkurt oğlu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki