150 yıldır bu topraklarda mücadele veriyoruz

150 yıldır bu topraklarda mücadele veriyoruz
14 Şubat 2016, Pazar - 23:06

 

Ak parti İl Gençlik Kolları Gençlik Strateji Planı açıklama programı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un katılımıyla SKM'de gerçekleştirildi

Ak parti İl Gençlik Kolları Gençlik Strateji Planı açıklama programı Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ak parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş'ın konuk olduğu programa; il başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak parti milletvekilleri Zeki Aygün, Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker, Cemil Yaman, Radiye Sezer Katırcıoğlu, ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri ile ilçe gençlik kolları katılım gösterdi. Salonun tamamını dolduran gençlik kolları üyeleri, tekbir getirdi ve 'şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları attı.

PLANLARI AÇIKLADI

Programda ilk olarak il gençlik kolları başkanı Emre Kahraman söz aldı. Protokolü ve partilileri selamlayarak konuşmasına başlayan Kahraman, "Önümüzdeki 100 yıla damgasını vuracak gençliğin yetişmesi Ak partili kadrolarının üzerine vazifedir. Anadolu ruhunun yeniden inşasına sahip çıkmak tarihin üstümüze yüklediği ağır bir yüktür. Önümüzdeki 10 yılın en büyük projesi yüzyılı inşa edecek bir gençlik inşası olmalıdır. Bizim kardeş ilimiz Muş'a gideceğiz. Seçim okulunu kurduk. Referandum veya seçim olduğunda burada çalışmalar yapacağız. Yabancı dil kurslarımızla beraber, Arapça ve İngilizce kurslarımızı kendi bünyemizde yapacağız. Sosyal yardımları bilgilendirme platformuyla sosyal yardımları bilmeyen genç kalmayacak.Sabah namazı programlarımız da devam edecek" dedi.

 

DAHA İLERİYE GETİRDİ

Kahraman'ın ardından il başkanı Şemsettin Ceyhan konuşma yaptı. Ceyhan, "2001 yılında şahsıma gençlik kollarını kurma görevini vermişti. Çok badireler atlattık. İnanın ki bazı şeyleri size anlatsam nostaljik hikayeye zannedersiniz. 2006'da gençlik kolları başkanlığını Yasin kardeşime devrettim. Acaba dedim benden sonra gençlik kolları aynı şekilde gider mi diye. Emre kardeşimiz gençlik kollarımızı geçmiştekilerden daha ileri yerlere getirmiş. Konuşacak çok şey ama ben susayım siz konuşun" diye konuştu.

GENÇ KÜRSÜLER KURACAĞIZ

Ak parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş da Ceyhan'ın ardından söz aldı. Ecertaş, şunları söyledi: "Bizim orada da gelenek Recep Tayyip Erdoğan ile başlamıştı. İstanbul'da gençlik kolları başkanlığı yapmıştı. Biz orada İstanbul'da başkanlık yaparken Emre Kahraman'ı kıskanıyorduk. Burada gençlik kolları okul haline gelmiş. Burada oldum demek büyük bir onurdur. Biraz önce projeleri konuşurken, en temelli iki şey var diye düşünüyorum. Birincisi tüm görevimiz ülkede ulkaşmadığımız bir genç bırakmamaktır. Şimdiki görevimiz ise gençlik kollarımızı ülkenin her yerinde bildiri merkezi haline getirmektir. Bir gencin bir sorunu varsa bunu ilk bizim gençlik kollarımız bilmelidir. 500 bin gencimiz var. Bunların hepsine dokunsak, bu dünyada ve öbür dünyada alın akıyla bahsedeceğimiz bir iş olur. Yürütmesi başkanlık sistemine dayalı odağında insan özgürlüğü olan bir anayasa için çalışacağız. Genç kürsüler düzenleyip anlayamadığımız noktaları en iyi şekilde anlatacağız."

 

KURTULMUŞ'A BÜYÜK İLGİ

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da Ak parti'li gençlerin yoğun tezahüratları arasında kürsüye geldi. Kurtulmuş, "Biz yeni bir dünyayı kuracağımızı, yeni bir Türkiye'yi kuracağımızı 40 yıl önce söylüyorduk. Şimdi aynı şeyi söylüyoruz. 150 yıldır bu topraklarda mücadele veriyoruz. Büyük mücadele verildi. Bir tarafta Jön Türkler ile başlayan ve İttihat Terakki ile gelen anlayış, diğer taraftan bu millet. Çok fazla insanımız yoktu, insanımız okumuş da değildi. Sabırla, inatla ve inançla mücadele verildi. Herkese anlatıldı. Sizi görüyorum, şükrediyorum. Sizlerin arasından nice insanlar çıkacaktır. Bu mücadelenin kuru bir mücadele olmadığını gösteriyorsunuz. Bu davanın ilim, medeniyet davası olduğunu gösteriyorsunuz" dedi.

 

BAŞKANLIĞI DA TARTIŞACAĞIZ

Kurtulmuş, "Özgürlükçü, sivil ve demokrat bir anayasamız var. İnşallah başkanlığı tartışacak gücü de bu millet bize verecektir. Türkiye'nin bu istikrarda devam etmesini istemiyorlar. Siz kendi harp sanayisini, tankınızı, füzenizi yaparsanız Türkiye'yi kimse istemez. Ama ne yaparsanız boş, göklerden gelen bir karar vardır. Yeni bir dünyanın kurucusunun önderi de sizler olacaktır. Siyasette hedefi küçük olanların bu dünyada yapacaklar bir şey yoktur. Yeni adil düzenin kurulmasını istiyoruz. Yapacak çok işimiz var" diye konuştu. Konuşmaların sonunda Kurtulmuş'a il başkanı Şemsettin Ceyhan hediye takdim etti.

 

 

 

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki