12 Km Uzunluğunda Kollektör İle Şebeke Hattı

12 Km Uzunluğunda Kollektör İle Şebeke Hattı
09 Temmuz 2016, Cumartesi - 13:39

İSU Genel Müdürlüğü, Kandıra ilçesine bağlı 14 mahalleyi kanalizasyon şebekesine kavuşturmak için 5.5 milyon TL maliyetli proje başlattı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, Kandıra ilçesine bağlı 14 mahalleyi kanalizasyon şebekesine kavuşturmak için 25 km uzunluğunda altyapı ile atıksuları arıtmak için de modüler atıksu arıtma tesisi inşa ediyor. Çalışmaları süren proje, 5.5 milyon TL’ye mal olacak.

Kanalizasyon altyapısı olmayan yer kalmaması için program çerçevesinde yatırımlarını sürdüren İSU Genel Müdürlüğü, il genelindeki kırsal bölgelerde bulunan mahallelerde altyapı yatırımlarını sürdürüyor. Şimdiye kadar yüzü aşkın kırsal mahallede altyapı yatırımı gerçekleştiren Kurum, en çok mahallesi bulunan Kandıra ilçesinin, Sucuali bölgesinde kanalizasyon altyapısı ile arıtma tesisi için geçtiğimiz aylarda çalışmalara başladı.

12 KM UZUNLUĞUNDA KOLLEKTÖR İLE ŞEBEKE HATTI

Tarım ve hayvancılık yapılan Sucuali ile birlikte Akçamehmetler, Badetler, Ferizli, Bilallı, Mancarlar, Ruşenler, Cansızlar, Tafracılar, Tatarlar, Hacılar, Kütükçüler, Karaaliler ve Çağırtkanlı olmak üzere 14 mahallede toplam 25 km uzunluğunda kanalizasyon şebekesi yapılacak. Proje kapsamında şimdiye kadar 12 km uzunluğunda kollektör ile şebeke hattı inşa edildi. 14 mahallenin atıksularını arıtmak için de Badetler mahallesinde 3000 kişi/gün kapasiteli modüler atıksu arıtma tesisi inşa ediliyor. Tesisin, betonarme ve metal çalışmaları sürüyor. Toplam 5.5 milyon TL’ye mal olacak proje, önümüzdeki yılın başında tamamlanacak. Çalışmalar ile birlikte bölge kanalizasyon şebekesi ile arıtma tesisine kavuşacağı gibi yaşam kalitesi de artacak.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki