11 terörist etkisiz hale getirildi

11 terörist etkisiz hale getirildi
13 Mart 2016, Pazar - 16:40

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'de hendek kazan PKK'lı teröristlere yönelik dün gerçekleştirilen operasyonda 11 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Genelkurmay'ın açıklamasında ayrıca Hakkari ve Şırnak'ta güvenlik güçleri tarafından yapılan arazi aramaları sırasında tespit edilen 4 el yapımı patlayıcının imha edildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yer alan 12 Mart gününe ait bilgiler şöyle:* Mardin’de, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık ettiği tespit edilen bir şahıs yakalanmıştır.* Hakkari’de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramasında beş adet Kaleşnikof piyade tüfeği ele  geçirilmiştir. * Hakkari’de, hendek kazan bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik icra edilen operasyonda 11 terörist etkisiz hale getirilmiştir.* Hakkari ve Şırnak’ta, güvenlik güçlerince icra edilen arazi aramaları esnasında tespit edilen dört adet el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

VAN'DA SIĞINAK BULUNDU

Van'ın Başkale İlçesi'nde jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda bölücü terör örgütü PKK'ya ait sığınakta gıda ve el yapımı patlayıcı hazırlamada kullanılan çok sayıda mutfak tüpü ele geçirildi.

Başkale'de jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda PKK'ya ait sığınakta çok sayıda gıda ve yaşam malzemesi ile el yapımı patlayıcı hazırlamada mutfak tüpü ele geçirildi. Van Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"İlimiz Başkale İlçesi'nde İl Jandarma Komutanlığı ekiplerimizce bölücü terör örgütüne yönelik operasyon ve arama-tarama faaliyetleri sırasında ortaya çıkarılan sığınakta çok miktarda gıda ve yaşam malzemesi, örgütsel doküman ile el yapımı patlayıcı hazırlamada kullanılan çok sayıda mutfak tüpü ele geçirilmiştir.Ele geçirilen malzemeler yerinde imha edilmiş olup, konuyla ilgili tahkikata başlanmıştır. Operasyon sırasında güvenlik kuvvetlerimiz herhangi bir zayiat vermemiştir. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin her türlü terörist tehdidi ve saldırıdan korunması maksadıyla ilgili mevzuat çerçevesinde valiliğimizce her türlü tedbir alınmaktadır."

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki