“11 kişilik liste Kocaeli listesidir”

09 Nisan 2015, Perşembe - 14:24

AK Parti’de listelerinin açıklamasının ardından açıklama yapan İş Başkanı Şemsettin Ceyhan, “11 kişiden oluşan AK Parti Kocaeli milletvekili aday listesinin Kocaeli’nin listesi” dedi.

AK Parti’de Soğuksu’da, milletvekili aday adayları adeta soğuk terler döktü. AK Parti’nin geleneksel milletvekili aday listesi açıklama toplantısına İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,  Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İlçe Başkanları,  İlçe Belediye Başkanları ile Müge Olşen dışındaki milletvekili aday adayları ve yakınları katıldı. Listenin açıklanmasının gecikmesiyle birlikte stresleri zirve yapan milletvekili aday adaylarını sakinleştirmek Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu’na düştü. “Aday olmak şans değil, Allah’ın takdiridir; bu takdiri kimse değiştiremez. Allah’tan hayırlı olsun diye dua edin. Koltuklar, emanettir gelip geçicidir. Partimize hizmet sadece milletvekili olarak olmaz, başka alanlarda da hizmet edilir. Bu listede ismi olmayanlarında daha çok çalışacağına inanıyorum. Kocaeli’de 7 Haziran’da bir kez daha destan yazacağız. Yeni kutlamalar yapacağız” dedi.  

HEDEFİMİZİN ÜZERİNE ÇIKACAĞIZ 

17.00’de açıklanacağı bildirilen 11 kişilik Kocaeli Milletvekili aday listesi İl Başkanı Ceyhan tarafından 45-50 dakikalık gecikmeyle açıklandı. Ceyhan, “Liste 17.00’de bize ulaştı ancak Akbis sisteminde internet altyapısındaki hata nedeniyle gecikmeli açıklamak durumunda kaldık. Gelen listeyi Seçim İşleri Başkanlığımız tarafından birkaç kez teyit ettik” dedi. 11 kişiden oluşan AK Parti Kocaeli milletvekili aday listesinin Kocaeli’nin listesi olduğunu belirten Ceyhan, 11 kişilik listede ismi olmayanlar serzenişte bile bulunmadığını, sadece listeye giren 11 kişi ile değil, 73 kişiyle çalışarak hedeflerin üzerine çıkacaklarını söyledi.  ADAY TANITIMLARI

 Milletvekili adaylarını belirleyen AK Parti’de Genel Merkez tarafından Ankara’da yapılacak görkemli aday tanıtım toplantısı 15 Nisan’da yapılacağı açıklandı. Önceki akşam açıklanan Kocaeli Milletvekili aday tanıtım toplantısı da muhtemelen 17 Nisan’da Yahya Kaptan Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapılması planlanıyor. Aday tanıtım toplantısında sonra AK Partili adaylar ve teşkilatlar SKM’nin yapacağı program çerçevesinde seçim çalışmalarına başlayacak. AK Parti’nin Nisan ayı İl Danışma Meclisi toplantısının da 26 Nisan’da Antikkapı’ya yapılacak.  

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
haber yazılımı: buki