100 Öğrenciye Burs

31 Ocak 2016, Pazar - 14:19

Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD) her ay geleneksel hale getirdiği üyeleriyle kahvaltı yapıldı.

Darıca Bayramoğlu Basın İlan Tatil Köyü’ndeki programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Darıca Belediyesi Başkanı Şükrü Karabacak, Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD) Nasrettin Bavaş, kurucu başkan Ufuk Ekinci, dernek yönetim kurulu üyeleri ile dernek üyeleri katıldı.

Toplantıda ilk olarak Kars-Ardahan-Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği Nasrettin Bavaş bir konuşma yaparak, “2010 yılında kurulan derneğimiz kuruluşunun 5 yıl geride bıraktı. Bu süreçte dernek olarak çeşitli faaliyetler yaptık. Her yıl eğitime destek için 100 öğrenciye burs veriyoruz. 3 yurtdışı gezisi ile 3 yurt içi gezisi yaptık. Sarıkamış ve Ardahan belediyelerinin kardeş şehir belediyesi olarak seçilmesi bizleri çok mutlu etti. Kocaeli’nde 12 belediyemiz var. Bu belediyelerin zaman zaman bazı toplantılarını Kars ve Ardahan’da yapmanızı dilerim.” dedi.

İŞADAMI OLMAK KOLAY DEĞİL

Nasrettin Bavaş’ın ardından Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bir konuşma yaptı. Başkan Karabacak, “Bizler doğduğumuz şehirleri bırakıp yaşantımızı sürdürdüğümüz şehirlerde yaşıyoruz. Kültürümüzü, dilimizle birlikte burada yaşamaya devam edeceğiz. Geride bıraktığımız şehirlerimiz bizden bir şeyler bekliyor. Doğduğumuz şehirlere de hizmet etmesi için önerilerinizi bekliyoruz. Ülkemize ve birbirimize sahip çıkmamız lazım.” diye konuştu. Programda son olarak ise Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu bir konuşma yaptı. İbrahim Karaosmanoğlu yaptığı konuşmada, “Kocaeli’nin her yerinde hem yürüyerek şehrimizi tanıyor hem de birbirimizi tanıyoruz. İşadamı olmak kolay bir şey değil.

KABUĞUMUZU KIRDIK

Ülke olarak kabuğumuzu kırdık. Eskiden dünya bankasından borç istiyorduk. Bu ülkede yaşayan herkes benim kardeşimdir. İşadamı, tüccar ve esnafı gönülden seviyoruz. Ülke olarak artık üretiyor ve ürettiklerimizi satıyoruz. Kocaeli’nde yeni nüfus 1 milyon 800 bin. Kocaeli sürekli göç alıyor. Burada iş var. Doğup büyüdüğümüz şehirlerde çok güzel. Doğup büyüdüğümüz şehirleri unutmayacağız. Oralar karşı görevlerimiz varsa onları da yapacağız. Ülke olarak güçlü olacağız. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki