10 yaşındaki Naz 'sel' acısı yaşıyor

Gebze’de ikamet eden, fındık toplamak için memleketi Hopa’ya giden Gedik ailesinin en küçük ferdi 10 yaşındaki Naz Gedik enkaz altından kurtarıldı. Küçük çocuk kaybettiği annesi ve ağabeyi acısını yaşıyor.
29 Ağustos 2015, Cumartesi - 23:40

Gebze’de ikamet eden, fındık toplamak için memleketi Hopa’ya giden Gedik ailesinin en küçük ferdi olan 10 yaşındaki Naz, yaşadığı acıyı ve korku dolu anları anlattı. Sel ve heyelanda annesi Ünsal, ağabeyi Erdal Eren ile yengesi Emniyet Gedik'i kaybeden, kendisi ise enkaz altından yaralı kurtulan 10 yaşındaki Naz Gedik, mezarlığı ziyaret etti. Babası Kazım, amcası Miraç Gedik ve akrabalarıyla sabah saatlerinde yakınlarının mezarlığına giden Naz, dua okuyarak duygulu anlar yaşadı. Naz, mezar başında yaklaşık 5 dakika kaldıktan sonra ayrıldı. Akrabaları ise mezara çiçek dikerek su döktü. 

 

AİLE OLDUKÇA ÜZGÜN

Hemşince ve Türkçe ağıt yakan Gedik ailesi, duygusal anlar yaşadı. Naz Gedik, olay anında çok kötü anlar yaşadığını ve üzgün olduğunu belirterek, "Biz evden çıkmak için yer arıyorduk. Cansu ablam toprağın geldiğini bize gösterince tekrar eve atladık. Alta indik, yengem tam yanımdaydı, kafasından, yüzünden kan akıyordu. Anneme sesleniyordum, cevap vermiyordu, ağabeyime sesleniyordum, cevap vermiyordu. Ablam 'nefes alamıyorum' diyordu. Diğer ablam ise 'ayağım kırık gelemiyorum' diyordu. O sırada evin önündeydik" diye konuştu. Minik Naz'ın acısını unutturmak isteyen akrabaları ise bir an olsun yalnız bırakmıyor.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki