1 lira cinayetinin davası ertelendi

28 Ocak 2016, Perşembe - 14:15

1 liralık tuvalet parası nedeniyle çıkan tartışmada Ferruh Birgül’ün ölümüne sebep olan Güngör Göksel’in kasten adam öldürme suçundan yargılandığı dava 2 Mart tarihine ertelendi.

19 Temmuz 2015 tarihinde meydana gelen olayda Kartepe’de besicilik yapan iki çocuk babası Ferruh Birgül, ailesiyle birlikte Kefken’e tatile gitti. Burada bir çay bahçesinde oturan Ferruh Birgül’ün oğlu umumi tuvalet işleten yakın arkadaşına yardımcı olmak için tuvalet kullanım ücreti olan 1 lirayı topluyordu. İddiaya göre; İstanbul’dan tatile gelen Güngör Göksel, tuvaleti kullandı ancak 1 liralık ücreti ödemedi ve Ferruh Birgül’ün oğluna küfür etti. Bunu duyan Ferruh Birgül ile Güngör Göksel tartışmaya başladı
DAVADA İKİ KİŞİ DİNLENDİ

Olay sırasında alkollü olduğu öğrenilen Ferruh Birgül, Güngör Göksel tarafından demir çubukla yaralandı ve daha sonra hayatını kaybetti. 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın görüşülmesine devam edildi. Duruşmaya, tutuklu sanık Güngör Göksel ile avukatları Hüseyin Acurman, Mustafa Serdar Akdoğan, müşteki taraf avukatı İbrahim Ethem Dikmen katıldı. Davada Osman Doğan ve İsmail Türkmen tanık olarak dinlendi.

ÖLÜM SEBEBİ KAFA TRAVMASI

Adli Tıp Kurumu’ndan beklenen Ferruh Birgül’ün ölüm nedenine ilişkin raporda ölüm sebebinin küt kafa travması olarak belirlendiği görüldü. Av. Hüseyin Acurman ve sanık vekili Av. Mustafa Serdar Akdoğan, raporun çelişkili olduğunu belirtti. Mahkeme heyeti, Acurman’ın talebini kabul ederek rapordaki çelişkinin kalkması için yeniden rapor isteme konusuna gelecek celsede karar verilmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşmanın üçüncü celsesi 3 Mart tarihinde gerçekleştirilecek.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 9 = ?

 
haber yazılımı: buki