1 Kasım için en fazla başkanlar çalışmalı

1 Kasım için en fazla başkanlar çalışmalı
29 Eylül 2015, Salı - 21:59

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Yerel Yönetimler İstişare Toplantısında, belediye başkanlarının genel seçimlerde partili şapkalarını takarak daha fazla çalışması gerektiğini söyledi

AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından yapılan Birinci Bölge Yerel Yönetimler İstişare Toplantısı The Ness Otel’de gerçekleştirildi. Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Edirne, Eskişehir, İstanbul, Kırklareli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova, Düzce illerini kapsayan birinci bölgede toplantıya davet edilenlerin tamamına yakını katıldı. Toplantıya 3 il, 121 ilçe, 24 belde belediye başkanı, 4 il genel meclisi başkanı, 14 il yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı, 14 kadın ve gençlik kolları başkan yardımcısı ve 14 il SKM başkanı katıldı.

 

3 BÜYÜKŞEHİR BAŞKANI KATILDI

Toplantıya Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Birinci Bölge Sorumlusu İlyas Şeker, MKYK üyesi Zeki Aygün, Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, milletvekili adayları, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Balikesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan katıldı.

 

EKSİKLERİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 7 Haziran seçimlerinin herkes için önemli sonuçlar ortaya çıkardığını belirtti. Türkiye’nin yeniden birinci parti olmalarına rağmen tek başına iktidar olamadıklarını söyleyen Ceyhan, “Genel Merkezimiz kaybedilen yüzde 9’u, biz ise 5 puanlık kaybımızın değerlendirmesini yaptık. Biz 7 olan vekil sayımızı 6’ya düşürdük. Teşkilatlar olarak çok çalıştık. Ama halkın gönlüne göden yolu yapamadıysak bu iş olmaz. Eksiklerimizi çıkardık. Bunlardan biri de yerel yönetimlerdeki eksiklerdi. Bunları bu toplantıda ortaya koyarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

NATİF YOK

Önemli olanın gönlünü yapmak olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Belediyeler, devlet insan içindir. Halka hizmet içindir. Bizim şu anda köylerimizin şehirlerden farkı yok. Kocaeli yüz ölçüm olarak küçük bir yer. Başta sıkıntı yaşadık. Ama planlarımızı yaptık ve hizmetleri getirdik. Vatandaş hizmet gördükçe isteyecektir. Eğer istiyorsa sizde umut var demektir. Önümüzdeki seçimlerde hep birlikte tüm teşkilatlarla bu işe sarılacağız. Sarılırsak ülkemiz ve vatandaşımız kazanacak. AK Parti’nin natifi yok. Bir araya gelip hükümet kuracak bir natif dahi yok” dedi.

 

KAYBIMIZI TELAFİ EDECEĞİZ

Bu seçimleri kendileri istedikleri için olmadığını söyleyen Karaosmanoğlu, “Tek başına iktidar olmanın nimetlerini belediyeler olarak yaşıyoruz. Kararlarımızı alıyoruz ve halkın istediklerini yapabiliyoruz. Daha önce 100 metre boru alacak paramız olmazdı. Bu dönemde yerel yönetimlere önemli imkanlar ve kaynaklar verildi. Ama yeterli değil. Biraz daha kendimizi zorlayacağız. Yapabileceğimizin zemin ve zamanının oluşturup bunları yapmanın azmi içinde olacağız. vatandaşımıza umut veren, verdiği sözü yerine getiren belediyeler olmalıyız. Bu bir aylık süreçte insanlara gideceğiz. Nerelerde kaybımız varsa oraya gidip kaybımızı telafi edeceğiz” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki