“1 Ayda 2015 Ünite Kan Kampanyası”

12 Mart 2015, Perşembe - 16:18

Çayırova Belediyesi, Kaymakamlık ve Kızılay Şubesi işbirliği ile yeni bir kampanyaya imza atıyor. Sosyal sorumluluk projelerinde gösterdiği büyük duyarlılıkla dikkatleri üzerine çeken Çayırova Belediyesi, Kaymakamlık ve Kızılay ile birlikte 1 aylık bir kan bağışı programı gerçekleştirecek.

1 ayda 2015 ünite kan toplamayı hedefleyen projenin startı Cumartesi günü verilecek. Kan bağış noktası 14 Mart Cumartesi günü saat 10.00’da Fatih Caddesi Yenimahalle Taksi Durağında kurulacak. Önemli bir kan ihtiyacının karşılanmasını amaçlayan proje belirli bir takvime göre şekillenecek. Farklı alanlarda oluşturulacak kan bağış noktaları ile Çayırova’nın tamamına ulaşılmasının hedeflendiği çalışmada toplanan kanlar günlük olarak Kızılay yetkililerine teslim edilecek. Günlük 150-200 ünite kan bağışı olarak hedeflenen proje kapsamında mobil araçlar her gün farklı noktada bağışçılardan kan alacak.

Demirci, “Kan, Kaynağı İnsan Olan Bir Maddedir”

Kan’ın acil değil, sürekli bir ihtiyaç olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, projenin örnek bir çalışma olduğunu belirtti. Kan bağışlarının sürekli yapılmasının altını çizen başkan Demirci, “Gerçekten kan, kaynağı insan olan bir maddedir. Temini tamamen gönüllülük esasına dayanır. Bu yüzden Kan bağışında vatandaş desteği çok önemlidir. Hayati bir öneme sahip olan kan için ilçemizde sürekli kampanyalar düzenleniyor. Daha önce kan bağışı kampanyalarına destek verdik. ‘Yıl 2015 Ünite Kan’ projemiz ile de 1 ayda 2015 ünite kana ulaşmayı hedefliyoruz. Kan bağışında bulunmak isteyen tüm vatandaşlarımızı Fatih Caddesi’nde Cumartesi günü kurulacak Kızılay kan bağışı alanına bekliyorum” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 8 = ?

 
haber yazılımı: buki