" Gelecek Ülkücü Hareket ile Şekillenecek "

24 Kasım 2014, Pazartesi - 16:19

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çayırova İlçe Başkanlığı tarafından Çayırova'da ikamet eden ilköğretim ve lise grubu öğrencilerine yönelik ücretsiz Temel Matematik ve Üniversite Hazırlık Matematik Kursu Projesi hayata geçirilmiştir.

Çayırova Ülkü Ocağı Başkanı Fatih Kılıç yaptığı açıklama da ; Çayırova Ülkü Ocağı Başkanlığı olarak ülkenin temel problemlerinin başında gelen eğitim sorununa yönelik çalışmalarına matematik kursu ile başladıklarını söyledi. Çayırova Ülkü Ocağı Başkanı Fatih Kılıç ayrıca ; bu projelerin sadece Çayırova Ülkü Ocağı ile sınırlı kalmadığını yurdun bütün il ve ilçelerinde bulunan Ülkü Ocaklarında bu tip faaliyetlerin yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini beyan etti. Çayırova Ülkü Ocağı Başkanlığı bünyesinde devam eden matematik hazırlık kurslarının her hafta Cuma günleri 19:30-21:00 saatleri arasında Fatih Caddesi üzerinde bulunan Ülkü Ocağı Binasında seminer salonunda Ücretsiz olarak gerçekleştirildiğini ve katılım sağlayan öğrencilerin kursla ilgili memnuniyetlerini dile getirdiklerini de belirtti. Çayırova Ülkü Ocağında başlatılan matematik kursu; bir özelliği ile belki de Türkiye'de bir ilke öncülük ediyor. Kursa katılan öğrencilerden herhangi bir şekilde hiç bir ücret talep edilmeyen kursta ; öğrencilerin kırtasiye malzemesi dahil, ihtiyaç duydukları ( kaynak kitap, test vb.) bütün malzemeler Ülkü Ocağı Başkanlığı tarafından karşılanmakta ve bunun için de öğrencilerden herhangi bir ücret talep edilmemekte.

Konuşmasının devamında; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi sokaklardan uzak tutmak, kendinden emin adımlar atmalarını sağlamak ve gelecek planlarına katkılar sağlamak adına çalışmalarının aralıksız olarak devam edeceğini belirten Çayırova Ülkü Ocağı Başkanı Fatih Kılıç ; Matematik kursuna gelmek isteyen tüm öğrencilerimizin Ülkü Ocağı Başkanlığına başvuruda bulunarak takip eden ilk Cuma gününden itibaren katılım sağlayabileceklerini belirtti.

Ayrıca Çayırova Ülkü Ocağı Başkanlığı olarak, geniş arşivli bir kütüphaneyi de Çayırova halkının hizmetine açtıklarını belirtilen idealist başkan, Çayırova halkının herhangi bir konuda ihtiyaç duyduğu herhangi bir kitabı kütüphanelerinden temin edebileceklerinin altını çizdi.

Çayırova Ülkü Ocağı Başkanı Fatih Kılıç gerçekleştirmeyi düşündükleri projelerle ilgili olaraktan kısaca bilgi verdi. Kur'an-ı Kerim Kursu, "Uyuşturucu ile Mücadele'de Bilinçli Toplum" Seminerleri, ve alanında uzman kişilerin konuşmacı olarak katıldıkları ve düzenli olarak devam eden haftalık seminerlerle de bilinçli ve bilgili bir toplum hedeflediklerini belirten Çayırova Ülkü Ocağı Başkanı Fatih Kılıç sözlerini " Gelecek Ülkücü Hareket ile Şekillenecek " diyerek tamamladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
haber yazılımı: buki